Twórczo-terapeutyczne spotkanie z mistrzem, czyli Ola Ohirko o warsztatach z Izabelą Urbaniak

wpis w: Blog | 1

Powarsztatowych wspomnień i pięknych zdjęć ciąg dalszy…

Dzisiaj zapraszamy do podziwiania zdjęć autorstwa Oli Ohirko – uczestniczki jesiennych warsztatów z Izabelą Urbaniak.

Przeczytajcie też koniecznie tekst poprzedzający zdęcia. O twórczo-terapeutycznych warsztatch z Izabelą Urbaniak pisze Ola Ohirko.

 

„Warsztaty z Izą Urbaniak były wydarzeniem, na które czekałam bardzo długo. Iza zachwyciła świat prawdziwymi fotografiami swoich synów, więc jej stylistyka była mi bardzo bliska, bo sama po pierwsze jestem jestem mamą-fotografką, po drugie zajmuję się głownie fotografią dziecięcą .  Jednak, o ironio, to nie fotografia dziecięca, czyli  mój „chleb powszedni”, przyciągnąła mnie na warsztaty organizowane przez Akademię-Foto. Jako pełnoetatowa mama dwóch córek oraz fotograf dziecięcy, potrzebowałam odskoczni, czegoś nowego, impulsu, który pozwoliłby uwolnić to, co głęboko tkwiło we mnie. Dlatego wybrałam fotografię kobiecą. Nieprzypadkowy był też wybór prowadzącej; zdjęcia Izy przedstawiające kobiety podziwiam od dawna, I nie chodzi tutaj o pięknie pokazane modelki ale przede wszystkim o treść i przekaz, o nastrój, jaki Iza buduje na zdjęciach i jak on działa na odbiorcę. Pełna nadziei na nowe fotograficzne doznania, na znalezienie twórczej odskoczni udałam się na spotkanie z mistrzynią fotografii kobiecej.

 Jak było? Czy moje oczekiwania zostały zaspokojone?

Otóż w ten piękny, ciepły, jesienny weekend, w malowniczej Lanckoronie i magicznej agroturystyce Lanckorona 310, dzięki Izie Urbaniak mogłam odetchnąć, złapać dystans i zacząć zupełnie inaczej patrzeć na kobiety i na siebie samą. Moje fotograficzne spojrzenie, w ciągu zaledwie dwóch dnich przeszło metamorfozę, która wciąż trwa.

Miałam wielką przyjemność współpracować z profesjonalnymi modelkami i modelem, ale nie mniejszą radość sprawiło mi fotografowanie koleżanek z grupy, a potem już w domowym zaciszu samej siebie, bo spotkanie to pozwoliło mi na nowo, dzięki cudownej atmosferze, odkryć swoją kobiecość.

Serdecznie polecam warsztaty Akademii-Foto, profesjonalnie i z wielką pasją organizowane przez dwie fantastyczne fotografki.”

Olu, bardzo dziękujemy za wspaniałe zdjęcia, które są najlepszym potwierdzeniem Twoich słów. Jest nam niezmiernie miło, że mogłyśmy Cię gościć na warsztatach w Akademii-Foto. Zapraszamy ponownie!

 

Autorka zdjęć: Ola Ohirko

https://www.facebook.com/OlaOhirkoFotografia

 

 

A oto zdjęcia Oli Ohirko, które powstały w czasie warsztatów:

Dzień pierwszy – historia zamknięta w tryptyku
Web-1-8

Dzień drugi – historia opowiedziana wieloma kadrami

do druku-1-7

Fotografie koleżanek z grupy warsztatowej

Web-1

Web-1-2

Web-1-3