Paweł BrzezińskiPaweł Brzeziński – fotograf

 

Urodzony w 1975 r. w Łodzi, absolwent wydziału Architektury, Budownictwa i IŚ Politechniki Łódzkiej. Fotograf, aktywny sportowiec i podróżnik, miłośnik przyrody.

Z amatorską fotografią reportażową związany jest od ponad 20 lat, a od 2011 roku, z sukcesami, zajmuje się artystyczną fotografią aktową i portretową. Zainspirowany subtelnością kobiecej urody, buduje kadry pełne prostoty,  delikatności i zmysłowości. Niepowtarzalny styl jego fotografii nacechowany jest perfekcyjną grą światła i cienia oraz harmonią kompozycji.  Wszystkie prace wykonuje w technice tradycyjnej, średnioformatowej.

Autor wystaw: „Nieodwracalne” z 2013 roku w Łodzi, „Der Frauen Understatements” z 2014 roku we Frankfurcie, „Kobieta we mgle delikatności” z 2014 roku w Łodzi, „Subtelność kobiety” z 2014 roku w Szczecinie.

Organizator spotkań fotograficznych: „Ziemia Obiecana” w 2012 i 2013 roku, jeden z prowadzących „Mazurskie Spotkania z Fotografią”.

Prowadzący na Warsztatach fotograficznych Holdena w Warszawie, Warsztatach fotograficznych „Festiwal Most/die Brücke” Frankfurt/Słubice, warsztatach Master Class Foto-team Szczecin. Gość wielu spotkań autorskich. Uzyskał wyróżnienie w konkursie „Playboy – Fotoerotica 2013”. W roku 2014 wygrał ten konkurs i został laureatem pierwszej nagrody „Playboy – Fotoerotica 2014”.