„Kobiety pokazuje bosko…”, czyli Agnieszka Sztuka o warsztatach z Izabelą Urbaniak

wpis w: Blog, warsztaty | 8

„Kobiety pokazuje bosko…”, czyli Agnieszka Sztuka opowiada o warsztatach z Izabelą Urbaniak.

Czym jednak byłaby nawet najlepsza i najbardziej zachęcająca opowieść bez zdjęć ilustrujących warsztatowe działania pod okiem mistrzyni? Zdjęcia Agnieszki prezentujemy z prawdziwą dumą. Jej fotograficzne opowieści są piękne, nostalgiczne, pełne treści i symboli. Zarówno zdjęcia tej zdolnej uczestniczki, jaki i Jej słowa rekomendujące warsztaty potwierdzają tylko fakt, że warto uczyć się od najlepszych. 

 

„Od dłuższego czasu Izabela Urbaniak była na liście tych osób, które chciałabym spotkać na warsztatach. Cenię Izę za naturalność, ktorą cechują się Jej kadry, za niesamowity zmysł obesrwacji który posiada ich autorka, przez co są one tak wyjątkowe. Uwielbiam Izę za serię „Summertime”, bo sama jestem mamą i to właśnie dzieci są najczęstszym tematem moich zdjęć. Ale jest jeszcze coś… kobiety. Kobiety pokazuje bosko, z mega sexapilem, ale absolutnie subtelnie i delikatie jednocześnie. W kobietach pokazanych oczami Izy Urbaniak nie ma ani krzty wulgrności, za to jest w nich za kązdym razem sto procent kobiecości. To urzeka, budzi podziw, wzbudza wiele różnych emocji u oglądającego . To po prostu działa! I mogłbym tak długo opowiadać o zdjęciach Izy…Jednak czas przejść do warsztatów, które odbyły się w przepięknym domu, na jednym z uroczych krańców natchnionej Lanckorony. Organizatorki wybrały to wyjatkowe miejsce (Lanckorona310), wraz z jego cudownymi właścicielami, nieprzypadkowo. Dom pełen pięknych sprzętów, tajemnych zakamarków, cudowego światła miał niebagatelne znaczenie dla aktu tworzenia historii opowiadanych fotografiami, do którego zostaliśmy wezwani przez Izę. 

Przyziemnością zajęła się pani Dorota, która raczyła nas wspaniałymi i absolutnie wyjątkowymi w formie i treści potrawami, Pan Roman natomiast dbał o nas niczym najlepszy druh, raczył rozmową, dokładał drew do kominka, doglądał by przypadkiem czegoś nam nie zabrakło. Z przyjemnością wracam do tamtych wspomnień, do tamtego domu, ogrodu, malowniczego podwórka i raz jeszcze powtórzę, że te wyjątkowe wnętrza i wspaniałe obejście to były naprawdę doskonałe  miejsca do aranżowania kadrów, a dzięki współpracy z  profesjonalnymi, a przy tym sympatycznymi modelkami Angelą i Jagodą oraz równie miłym i profesjonalnym modelem Marcinem, powstały kadry z wyjątkowym klimatem i ładunkiem emocjonalnym.

Dwa dni pod okiem Izabeli dały mi bardzo wiele, otworzyłam szerzej oczy na wiele aspektów w fotografii, na pewno współpraca z modelami także dodała mi odwagi w realizowaniu własnych zamysłów i idei, a kilka technicznych uwag  prowadzącej sprawiły, że nabrałam drugiego oddechu. Czym byłaby jednak praca bez momentu wytchnienia? Ten zapewniła wieczorna rozmowa przy kominku, która również  dała mi wielką motywację do działania, bo przecież każdy kiedyś zaczynał . Nawet wielka Izabela Urbaniak!

Na koniec słowa uznania i wielkie brawa dla organizatorek, za to, że zadbały o to, by każdy uczestnik , zarówno w pierwszy dzień warsztatów, jak i w drugi mógł pracować indywidualnie z Izą, i z modelami. Iza ma niesamowite wyczucie sytuacji, chwili, nastroju, które mogliśmy też podejrzeć, gdy specjalnie dla nas i na nasze życzenie prowadziła sesję. 

Warsztaty wspominam bardzo miło, poznałam wyjątkowych ludzi i na pewno jeszcze wrócę do Akademii-Foto 🙂 „

Dziękujemy Agnieszko i zapraszamy zawsze z otwartymi ramionami i…pięknymi plenerami 🙂

A wszystkich zachęcamy do obejrzenia zdjęć Agnieszki. To prawdziwa uczta dla oczu i duszy.

 

Autorka zdjęć: Agnieszka Sztuka

https://www.facebook.com/fotosztuczki