„Inspiracje z natury” według Pawła Adamca

wpis w: Blog | 0
W trwającym karnawale budzą się w nas twórcze możliwości kiedy próbujemy stworzyć tą jedną jedyną wyjątkową kreację, która powali wszystkich na kolana.
Nie znam nikogo lepszego od Pawła, kto mógłby w tym temacie udzielić najlepszych wskazówek jak się inspirować i wykorzystywać otoczenie aby z pozoru nieciekawych elementów wykreować coś, czego nie powstydziłby się żaden znany projektant.
Na swoich warsztatach udziela nie tylko wskazówek, ale również sam pokazuje jak to zrobić.
Dziś musicie uzbroić się nieco w cierpliwość. Najbliższe warsztaty z Pawłem odbędą się latem a tymczasem na pociechę mam dla Was kilka wskazówek do samego mistrza, aby ten karnawał i Wasze stylizacje naprawdę powaliły na kolana wszystkich znajomych 🙂
„Inspiracje z natury” według Pawła Adamca
Natura, jako źródło inspiracji, pozwala na korzystanie z różnorodnej gamy motywów. Zasoby wzorców w postaci kolorów, form i zjawisk odnajdziemy na każdym poziomie jej komplikacji. Zarówno zaczynając od spojrzenia krajobrazowego, jak i detalicznego, mamy możliwość doszukiwania się szeroko pojętego piękna.
W naturze zamknięta jest najdoskonalsza estetyka, dzięki czemu wzorowanie się na jej dowolnych formach, umożliwia uzyskanie wspaniałych efektów.
Zależności zaczerpnięte z przyrody wykorzystać możemy również w stylizacjach, zarówno ubioru, makijażu czy włosów.
Wykorzystujmy gotowe wzorce, przenosząc układy grafik, kształtów i barw, na przykład ze skrzydeł motyli czy barwnych kwiatostanów, jako inspiracji do make-upów, strojów i dodatków.
Metalowa broszka bądź spinka do włosów w kształcie ważki czy wzory liści paproci na materiale, nie tylko są piękną ozdobą kreacji, ale zaserwowane z gustem nadają jej wymowności.
Aby w każdym procesie twórczym (stylizacje, fotografia, malarstwo, rysunek, rzeźba), osiągnąć satysfakcjonujące nas rezultaty, muszą zostać utrzymane odpowiednie warunki.
Najważniejszą rolę, prócz umiejętności technicznych, gustu i doświadczenia autora, odgrywa wrażliwość.
Pozwala ona na kreatywne interpretowanie zachodzących procesów czy motywów oraz pokazywanie ich we właściwy sposób. Dzięki niej możliwy jest rozwój emocjonalny człowieka, oraz jego pojęcie artyzmu.
Pamiętajmy, że zmysł wzroku odgrywa w naszym życiu najważniejszą rolą. Obraz determinuje nasze samopoczucie, ponieważ instynktownie poszukujemy elementów pięknych. Dlatego tak ważne w kreowaniu, jest zachowanie równowagi pomiędzy formą, a treścią oraz czytelności, różnorodności i rozpoznawalności prezentowanych tematów. Oddziałując barwą, światłem, formą i kompozycją można wpływać na odbiorców i ukazywać im nową estetykę, której nie dostrzegają oraz wywołać emocje, których się nie spodziewali.
Otwierajmy się na inne dziedziny artyzmu, różne definicje piękna czy sposoby tworzenia. Nie zatrzymujmy się w kanonach książkowych, poszukujmy takiej drogi, która będzie nas wyrażać w 100%.
Wszystko tak w sztuce polega na pogłębianiu naszej wrażliwości i wiedzy, nie zawsze musi być to twórczość radosna i lekka.
Pamiętajmy, że to, co nazywamy wyrazem artystycznym obnaża nas samych przez gronem odbiorców. Swoimi pracami zmieniamy stosunek ludzi względem naszej osoby, więc dbajmy o to, żeby zawsze trzymały one odpowiedni poziom.