Fotopracownia dla Akademii Foto

wpis w: Blog | 0

Kochani, dziś kolejna bomba! Otóż do grona naszych mistrzów zgodzili się dołączyć Agnieszka i Jacek Taranowie.

Razem tworzą Fotopracownię w Krakowie. Pewnie nie trzeba Wam ich specjalnie przedstawiać, ponieważ ich prace znane są wielbicielom fotografii ślubnej, portretowej czy aktu zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Lista ich zawodowych i fotograficznych osiągnięć jest długa niczym Orinoko. Ich prace osobiście podziwiam do wielu lat. To prawdziwa, stara, dobra szkoła fotografii przywodząca na myśl czasy analogowe.

Sami o sobie mówią:

„W swojej fotografii stawiamy przede wszystkim na bliski kontakt z fotografowanym człowiekiem, na bezdotykową i ulotną intymność łapanych chwil i momentów. Jako, że dojrzewaliśmy na gruncie fotografii analogowej ciągle staramy się zachować jej wartości w epoce   fotografii cyfrowej. Dążymy do tego, aby fotografia była fotografią – opowieścią, historią, często dwuznaczną, ale zawsze wypełnioną znaczeniami, emocjami, pięknem. Nie hołdujemy wyszukanej obróbce, dużo w naszej fotografii jest naturalności, spontaniczności. Nie przekraczamy granicy, za którą fotografia staje się grafiką.”

Myślę, że to najlepsza rekomendacja ich dorobku i warsztatu. Kwintesencja stylu i tego, co w fotografii najistotniejsze, uchwycenia drugiego człowieka.

Dla Akademii poprowadzą warsztaty fotografii ślubnej, ale także warsztaty aktu i portretu charakterystycznego.  Obeserwujcie naszego bloga i fanpage…. już niedługo podamy terminy i warsztatów i będzie można rezerwować miejsca…

Co tam… koniec gadania.. Niech przemówią fotografie!